Serhan Yadsıman

serhan-yadsiman-profil1981 yılında İzmir’de doğdu. Ünlü halk ozanı Şemsi Yasdıman’ın torunu ve Sinan Yasdıman’ın oğludur. Müzisyen ve edebiyatçı bir aileden gelen sanatçı ilk müzik derslerine 5 yaşında keman eğitimi ile başlamıştır. Ailesinden dolayı Türk Müziği’nin kucağına düşen sanatçı 1992 yılında 11 yaşındayken konservatuar eğitimine başlayıp 6 sene boyunca Prof.Dr. Nermin Ünsal ve Cüneyd Orhon gibi kemençe üstadlarından 4 telli klasik kemençe dersleri aldı. Aynı dönemde besteci Erol Sayan, Nevzat Atlığ, Selahaddin İçli gibi bestecilerden nazariyat ve repertuar dersleri aldı.

Gitarla tanışması konservatuarın 2.sınıfındayken babasının arkadaşı Hasan Cihat Örter sayesinde oldu ve bir süre ünlü virtüözden gitar dersleri aldı. Bu sayede Türk Müziği dışındaki müziklerle de tanışıp 1998 yılında ortaokulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’nda da ud enstrumanına geçiş yapan Serhan Yasdıman, 4 yıllık üniversite tahsilinde de Osman Nuri Özpekel ve Mehmet Bitmez gibi virtüözlerden de ders almıştır.

İspanya, Almanya, İngiltere, Tunus, İsrail, Hollanda ,Suriye, Çek Cumhuriyeti ve Fas, gibi bir çok ülkede konserler vermiş olan sanatçı 3000’den fazla albümde farklı müzik dallarına eşlik etmiştir ve halen sahne çalışmalarına Sezen Aksu,Hüsnü Şenlendirici ve Göksel Baktagir ve daha birçok müzisyen ile devam etmektedir. 2014 senesinde Eşref Vakti grubuna dahil olmuştur.

Razaki Design. Copyright 2015, tüm hakları saklıdır.