Hatice Doğan Sevinç

hatice-dogan-sevinc-profilİstanbul’ da doğdu. 1991 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü’nü, 3 Telli Klasik Kemençe öğrencisi olarak kazandı. Kemençe eğitimini 4 yıl Ahmet Kadri Rizeli, 6 yıl da Yrd. Doç. İhsan Özgen ile sürdürdü. Orta- Lise ve Üniversite eğitimini aynı okulda tamamlayarak, 2001 yılında Bölüm ve Okul birinciliği dereceleri ile mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans Eğitimini, 2012 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sanatta Yeterlik Programını tamamladı.

2001-2004 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli kurumlarda Müzik Öğretmenliği yaptı. 2001-2006 yılları arasında Türk Telekom Fabrika Müdürlüğü ve Türk Telekom Anadolu yakası Müdürlüğü’nde Türk Müziği Topluluğu kurarak koro şefliği yaptı. 2003-2005 yılları arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde Solfej, Nazariyat ve Üslup Repertuar dersleri verdi, aynı zamanda koro şefliği görevini üstlendi. 2005 yılında Maltepe Musiki Eğitim Derneği’nde Kemençe eğitmenliği yaptı. Çeşitli Türk Müziği Topluluklarında sazende ve solist olarak görev aldı. 2005-2010 yılları arasında Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu’nda korist ve solist olarak çalıştı. Bu toplulukla beraber yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserler verdi. 2011 yılında “Dönüş Yolu” adlı bir albüm çalışması yaptı. İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Oda Orkestrası, İstanbul Oda Orkestrası, İzmir Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Eşkişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Makedonya Senfoni Orkestrası’nda kemençe icracısı olarak görev aldı. Bu çalışmalarına yurt içi ve yurt dışında halen devam etmektedir.

2005-2009 yılları arasında Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nda 3 telli klasik kemençe öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılı Ocak ayından itibaren İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Konservatuarda kemençe eğitmenliğinin yanı sıra TSM Repertuar dersleri de vermektedir. 2010 yılında öğretim görevlisi olarak çalıştığı İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümünde Başkan yardımcılığı görevine atandı. Öğretim görevlisi olarak Konservatuar’da halen görevine devam etmektedir.

Razaki Design. Copyright 2015, tüm hakları saklıdır.