Hakkımızda
fatih-ahiskali-profil

Fatih Ahıskalı

1976 yılında Antalya’da doğan Fatih Ahıskalı 14 yaşında ud çalarak müzik hayatına başlamıştır. Antalya Musiki Derneği’nde ilk müzik derslerini alan sanatçı 1993 senesinde İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak İstanbul’a yerleşmiştir.

hatice-dogan-sevinc-profil

Hatice Doğan Sevinç

İstanbul’ da doğdu. 1991 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümünü, 3 Telli Klasik Kemençe öğrencisi olarak kazandı. Kemençe eğitimini 4 yıl Ahmet Kadri Rizeli, 6 yıl da Yrd. Doç. İhsan Özgen ile sürdürdü.

eralp-tekil

Eralp Görgün

1978‘de Düzce’de doğdu. Temel müzik eğitimini ilk olarak müzisyen babasından aldı. Üniversitede Fizik bölümünde okurken ani bir kararla okulu bıraktı ve P.A.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’ne başladı.

erdem-tuzen-profil

Erdem Tüzen

1981 yılında Denizli’de doğan Erdem Tüzen 6 yaşında piyano çalmaya başladı.Halk oyunları ekiplerinde oyuncu ve müzisyen olarak yer aldı,bu onun müzikal olarak ritmini keşfetmesini sağladı. 15 yaşında davul ile tanıştı.

kaan-ahiskali

Kaan Ahıskalı

2000 yılında İstanbul’da doğdu. İlk müzik derslerini henüz 2 yaşındayken, müzisyen babası Fatih Ahıskalı’dan almaya başladı. 4 yaşına geldiğinde Erdem Tüzen’den davul dersleri almaya başladı ve 3 sene bu derslere devam etti.

samet-celikel

Samet Çelikel

1994 yılında Samsun’da doğan Çelikel, ilk müzik derslerini ud sanatçısı olan babası Murat Çelikel’den aldı. 9 yaşında kanun enstrümanını çalmaya başladı ve çok kısa zamanda müzisyen olan ailesiyle birlikte sahne almaya başladı.

semih-celikel-profil

Semih Çelikel

1992 yılında Samsun’da doğan Semih Çelikel, 3 yaşında müzisyen olan babası Murat Çelikel’in desteği ve eğitmenliğinde keman çalmaya başladı. 6 yaşında sahne almaya başlayan Çelikel, müzisyen çevrelerinde hep harika çocuk olarak anıldı.

serhan-yadsiman-profil

Serhan Yadsıman

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ünlü halk ozanı Şemsi Yasdıman’ın torunu ve Sinan Yasdıman’ın oğludur. Müzisyen ve edebiyatçı bir aileden gelen sanatçı ilk müzik derslerine 5 yaşında keman eğitimi ile başlamıştır.

Eşref Vakti Hakkında

2010 senesinde Fatih Ahıskalı öncülüğünde kurulan Eşref Vakti grubu, 2011 şubatında “Eşref Vakti” isimli ilk albümünü yayımladı. Bu albümün en dikkat çeken şarkıları “Tekirdağ’ın Üzümü, Sevda Yolları, Yanıyom Ölüyom ve Hasanım” radyolarda en çok çalanlar listelerine girdi.

2012 senesinde Seyhan Müzik etiketiyle “Gözlerinin 7 Rengi” isimli albümlerini yayınlayan grup, aynı sene içinde TRT Müzik ekranlarında grubun ismi olan Eşref Vakti isimli programı yapmaya başladı. 23 bölüm canlı olarak yayınlanan bu programda 300’ün üzerinde eser seslendirildi ve Türk Müziği dinleyicileri tarafından çok beğenildi.

2013 senesinde yine Seyhan Müzik etiketiyle “Beyaz Sayfa” isimli albümünü çıkaran grubun en dikkat çeken şarkısı, sözleri Sıla (Gençoğlu)’ya, müziği Fatih Ahıskalı’ya ait “Saki” isimli şarkıları oldu. Akabinde Sıla’nın da albümünde yer alan bu şarkı 2014’ün radyolarda en çok çalınan şarkısı oldu. Bu dönemde grupta bazı değişiklikler yaşandı ve grubun solisti “Hatice Doğan Sevinç” oldu. Solist haricinde Türkiye’nin en önemli gitaristlerinden Serhan Yasdıman ve Sezen Aksu konserlerinde konuk sanatçı olarak yer alan genç yetenek Kaan Ahıskalı da gruba dahil oldu.

Yenilenerek müzik yolculuklarına kesintisiz devam eden Eşref Vakti grubu, yine Seyhan Müzik etiketiyle ve Hatice Doğan Sevinç’in solistliğindeki ilk albümleri olan “Şimdi” ile müzik severlere yeniden merhaba diyor. 14 Temmuz’da tüm müzik marketler ve dijital platformlarda yerini alacak olan albümün Eşref Vakti – Şimdi, sözü ve müziği Fatih Ahıskalı’ya ait “İlk Göz Ağrım” isimli şarkıya çekildi. Klip yönetmenliğini Kubilay Kasap’ın yaptığı çekimler Anadolu Kavağı’nda gerçekleşti.

Eşref Vakti grubunun oluşum kadrosundan Eralp Görgün, Semih Çelikel, Samet Çelikel ve Erdem Tüzen grupta halen devam etmektedirler. 15 Kasım 2012’de vefat eden grubun en göze çarpan enstrumanisti ve abisi merhum klarnet üstadı “Şükrü İnci” gruba hala bi’ yerlerden devam etmektedir!

Grubun tüm medya iletişim çalışmaları İnci Razaki PR&Danışmanlık tarafından yürütülmektedir.

İlgili Bağlantılar

Basın iletişim: www.incirazaki.com | +90 530 289 12 90
Manejerlik: www.hakyapim.com | +90 212 512 64 39
Razaki Design. Copyright 2015, tüm hakları saklıdır.